Që nga fillimi i Facebook në 2004, ajo lindi një lloj krejt të ri të mediave sociale. Tani, është bashkësia më e madhe shoqërore në të gjithë botën, me miliona njerëz që e përdorin atë çdo ditë. Dhe për shkak se është platforma më e fuqishme e mediave sociale atje, është e domosdoshme që të lidhni uebfaqen tuaj të WordPress me Facebook, në mënyrë që të futeni në një audiencë edhe më të madhe.


Nëse dëshironi që klientët tuaj dhe perspektivat t’ju njohin më mirë dhe të mbajnë kontakte me ju çdo kohë, ju nevojiten disa shtojca për t’i bërë gjërat shumë më të lehta. Më poshtë është një listë e 10 shtojcave të jashtëzakonshme falas dhe premium WordPress Facebook që mund të përdorni për integrimin e Facebook në faqen tuaj të internetit. Shihni se si mund t’ju ndihmojnë.

gëzojnë!

reEmbed

reEmbed siguron në uebfaqe me lojtar video të përshtatur, analitikë në kohë reale dhe rekomandime të përmbajtjes duke përdorur një linjë të vetme të kodit. Kjo lejon që faqet e internetit të marrin kontrollin e të gjitha videove të tyre, përfshirë çdo gjë të ngulitur nga YouTube, Facebook, Vimeo dhe Dailymotion.

Biseda në Facebook

Facebook Chat është një shtesë e mrekullueshme WordPress Facebook që ju lejon të integroni një sistem chat në Facebook në faqen tuaj të internetit ose blogun tuaj. Shton një shirit që është i ngjashëm me bisedën në Facebook, i cili do të shfaqet në këndin e poshtëm të djathtë në faqen tuaj. Përdoruesit mund të regjistroheni me llogarinë e tyre në Facebook dhe të fillojnë të bisedojnë. Thatshtë kaq e thjeshtë!

Shtoni lidhje në Facebook

Kjo shtojcë WordPress funksionon duke shtuar automatikisht lidhje në postime ose faqe që janë duke u publikuar në murin tuaj të faqeve, faqeve ose grupeve. Shtë e thjeshtë për t’u përdorur dhe vendosur. Ju madje mund të rregulloni mënyrën e shfaqjes së lidhjeve në llogarinë tuaj në Facebook. Titulli i URL-së do të jetë titulli i postimit, ndërsa përshkrimi i lidhjes do të jetë fragmenti (ose një pjesë e tekstit të postimit nëse nuk ka asnjë). Ju gjithashtu mund të konfiguroni një imazh të lidhjes ose mund ta lejoni Facebook të zgjedhë një për ju.

PlayPops për WordPress

PlayPops për WordPress përdor fuqinë e Facebook dhe YouTube për të rritur shpejt audiencën tuaj. Shtojca tregon një kuti që shfaqet përpara videos tuaj në YouTube, duke kërkuar që leximi juaj të bashkohet me Faqen tuaj në Facebook sa herë që bëjnë pauzë në këtë video. Shtë një mënyrë interesante për t’u kërkuar atyre që të pëlqejnë Faqen tuaj!

Të gjitha në një Facebook

Kjo widget WordPress ju lejon të shfaqni një kornizë të personalizueshme që mbledhin shtojcat sociale të Facebook së bashku, me mundësinë që t’i shfaqni ose mos t’i shfaqni ato në shiritin anësor ose zonën tuaj widget. Kjo shtojcë vjen me kode të shkurtra për pothuajse gjithçka që dëshironi të vendosni në postimin tuaj. Ajo gjithashtu vjen me një tipar Like dhe Share, si dhe integrimin e ushqimit në Twitter.

NextGEN Facebook

NextGEN Facebook është një plugin falas WordPress Facebook që siguron të paraqisni përmbajtjen tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme, pavarësisht se si postimi juaj ndahet në faqet e ndryshme të mediave sociale – qoftë nga ndarja e butonave në faqe, shtesat / shtesat e shfletuesit, ose lidhjet e ndara drejtpërdrejt në postimet kohore dhe mesazhet private. Kjo shtojcë ju jep kontroll të plotë mbi nevojat e kërkuesve të faqes sociale të informacionit, duke përmirësuar kështu renditjen e kërkimit në Google të faqes tuaj, si dhe angazhimin shoqëror dhe normat e klikimit në Facebook dhe platformat e tjera të mediave sociale. Për më tepër, ajo ofron shumë nga butonat e njohur për ndarjen sociale!

Widget për komentet e fundit në Facebook për WordPress

Kjo shtojcë premium WordPress Facebook ju lejon të shfaqni një listë të komenteve më të fundit të Facebook nga faqja e internetit tuaj, në faqen tuaj ose në zonën tuaj widget..

Facebook Si Button nga BestWebSoft

Butoni Facebook Like ju lejon të shtoni një buton Ndiqni në mënyrën më të lehtë të mundshme. Pra, nëse biznesi ose jeta juaj është e lidhur fort me llogarinë tuaj në Facebook, atëherë kjo shtojcë është zgjedhja perfekte për ju. Ajo vjen me karakteristika dhe opsione të thjeshta dhe të thjeshta për t’u përdorur. Me vetëm disa klikime, mund të shtoni një buton Facebook Like në faqen tuaj të internetit ose blogun tuaj.

Postime me shumë faqe dhe grupe për facebook

Ky është një tjetër plugin premium WordPress që ju lejon të shfaqni postimet e fundit në faqet e Facebook, në widget anësore të faqes suaj të internetit. Ju mund të shtoni sa më shumë faqe të Facebook-ut siç dëshironi, madje mund të personalizoni ngjyrën e widget, kornizën, tekstin dhe URL-në. Compatibleshtë në përputhje me Internet Explorer, Chrome, Firefox, Operan dhe Safari.

Custom Facebook Fan Gate

Custom Facebook Fan Gate është një shtojcë premium WordPress që ju lejon të shtoni një shfaqje të mbivendosur mbi faqen kryesore dhe postimet në faqen tuaj të internetit ose në blogun tuaj. Kjo shtojcë ju ndihmon të ndërtoni bazën tuaj të tifozëve. Me një bazë të madhe tifozësh, ju mund të rrisni trafikun në faqen tuaj të internetit.

Bonus: Shkarkues viral i FB

Ky plugin falas WordPress është një mjet i fuqishëm i marketingut që lejon përdoruesit tuaj të fundit të shkarkojnë skedarë nga faqja e internetit tuaj në mënyrë që përmbajtja juaj të shkojë virale në Web. Lidhja e shkarkimit do t’i dërgojë përdoruesit në një faqe hyrje në Facebook, ku ata mund të shkarkojnë skedarin dhe të ndajnë përmbajtjen tuaj në Facebook. Në këtë mënyrë, mund të siguroheni që çdo shkarkim do të ndihmojë që përmbajtja juaj të bëhet virale. Shtë një metodë e thjeshtë por e fuqishme për të fituar popullaritet të përhapur përmes Facebook.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me